Warmińsko-Mazurski
Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

 

INFORMUJE

SZANOWNY PACJENCIE !!!

Jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś na obszarze, w którym występują zakażenia nowym koronawirusem SARS CoV2 lub miałeś kontakt z osobą, która przebywała na takim terytorium i masz objawy takie jak :

- gorączka
- kaszel
- trudności w oddychaniu

OGRANICZ KONTAKT Z INNYMI LUDŹMI


NIEZWŁOCZNIE zwróć się o pomoc lekarską


NAJLEPIEJ TELEFONICZNIE !!!

lub

zgłoś ten fakt BEZPOŚREDNIO !!! po zgłoszeniu się do rejestracji

 

gifInformujemy, że zakaz odwiedzin na oddziałach szpitalnych, wprowadzony dnia 5 lutego 2019 roku został odwołany. 

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał obrót produktów leczniczych na przeziębienie zawierających w swoim składzie substancję czynną fenspiryd. Są to między innymi syropy Pulneo i Fosidal, które do tej pory były szeroko reklamowane, dostępne bez recepty i chętnie przepisywane przez lekarzy pediatrów. Powodem wstrzymania przez GIF obrotu produktów leczniczych zawierających fenspiryd była informacja uzyskana od producenta, że "stosunek korzyści do ryzyka dla substancji czynnej fenspiryd nie jest korzystny". Okazało się zatem, że substancja czynna fenspiryd może powodować szereg skutków ubocznych.

Więcej…

Ratownicy medyczni coraz częściej zgłaszają problemy z dojazdem do bloków znajdujących się na osiedlach ogrodzonych płotem z zamykaną bramą wjazdową. Utrudnienie dojazdu dla służb ratowniczych sprawia, że w przypadkach gdzie decydują minuty, nad życiem człowieka zaważyć może zamknięta brama. Można i należy rozwiązać ten problem, zanim dojdzie do nieszczęścia.

Więcej…

Więcej artykułów…