pngDo oddziału dziecięcego SPZOZ w Działdowie dostarczono specjalistyczny sprzęt medyczny, przekazany przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach XXV Finału WOŚP.Pierwszym urządzeniem przekazanym dla szpitala w Działdowie w ramach XXV Finału WOŚP był lokalizator żył VIVO500S, dostarczony przez firmę NEOREGEN. Urządzenie VIVO500S ma zastosowanie przy lokalizowaniu i wyznaczaniu przebiegu żył, określaniu ich głębokości. Lokalizator żył to rewelacyjne wsparcie techniczne dla personelu medycznego w codziennej pracy. Pozwala łatwo zlokalizować żyły, które u dziecka są bardzo często mało widoczne, przez co ułatwia proces wkłucia, niwelując niepotrzebne cierpienie małego pacjenta. VIVO500S umożliwia zobrazowanie aż do 80% niewidocznej sieci żylnej. Analizowany przez sensory w trybie ciągłym obraz naczyń jest przetwarzany i precyzyjnie rzutowany w czasie rzeczywistym na skórę.
Oprócz wspomagania procesu wkłucia igły do żyły urządzenie VIVO500S ma zastosowanie przy wykrywaniu krwawień podskórnych, w diagnozowaniu żylaków, "pajączków" oraz innych zmian naczyniowych.

Kolejne sprzęty, przekazane w 2018 roku przez WOŚP to dwa kardiomonitory i aparat EKG.

Kardiomonitory przyłóżkowe uMEC 15 fimy Mindray dostarczyła firma Biameditek. Urządzenia uMEC 15 charakteryzują się kompaktową i zwartą obudową, długim czasem pracy (do 4 godzin ) na zasilaniu akumulatorowym i cichą pracą. Wprowadzanie i wyświetlanie funkcji odbywa się przy pomocy kolorowego ekranu dotykowego o przekątnej 12.1 cala. Urządzenie dysponuje możliwością indywidualnego konfigurowania układu ekranu, rozbudowanymi funkcjami zapamiętywania i przeglądu danych oraz zaawansowanym oprogramowaniem do analizy pomiarów nieinwazyjnego ciśnienia krwi i częstości pracy serca. System alarmowy urządzenia pozwala na dźwiękową i wizualną sygnalizację stanów alarmowych; indywidualne, ręczne ustawianie alarmów poszczególnych parametrów oraz automatyczne ustawianie granic alarmowych na podstawie bieżących wartości parametrów.

Aparat EKG BTL-08 LC z wózkiem kardio to dwunasto kanałowy elektrokardiograf, produkowany przy użyciu najnowszych dostępnych technologii. Ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości pozwala na monitorowanie wszystkich 12 odprowadzeń jednocześnie. Aparat wytwarza wysokiej jakości wydruki na papierze o szerokości 210 mm.

Ogólna wartość sprzętu przekazanego do tej pory w ramach XXV Finału WOŚP to 56,5 tysięcy złotych. Oprócz sprzętu medycznego Fundacja WOŚP planuje przekazać dla oddziału dziecięcego w Działdowie łóżka medyczne.