gifChcesz mieć trwały dowód informujący o Twojej grupie krwi. Zachęcamy do skorzystania z możliwości wyrobienia Identyfikacyjnej Karty Grupy Krwi, czyli tak zwanej "KREWKARTY". Każdy chętny może ją sobie wyrobić za pośrednictwem Pracowni Serologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi SPZOZ w Działdowie (I piętro, bud. Laboratorium).
Krew do oznaczania grup krwi pobierana jest codziennie w dni robocze w godzinach od 7:35 do 16:00 w Pracowni Serologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi. Odbiór kart grup krwi następuje w w godzinach od 7:35 do 14:30.


Za badanie i KREWKARTĘ zapłacimy w sumie 60 złotych, przy czym 48 złotych to koszt badania grupy krwi, a 12 złotych to koszt plastikowej karty.


Uwaga posiadacze starych dowodów osobistych!
Jeżeli ktoś miał już wykonane badanie grupy krwi w pracowni serologii transfuzjologicznej i w jego starym dowodzie osobistym widnieje odpowiedni wpis z posiadaną grupą krwi, to za wyrobienie nowej KREWKARTY zapłaci tylko 12 złotych.

Po co nam KREWKARTA?
Identyfikacyjna Karta Grupy Krwi jest pozytywnie zaopiniowana przez Instytut Hematologii
i Transfuzjologii  w Warszawie. Jest wiarygodnym dokumentem stwierdzającym grupę krwi i jest honorowana przez wszystkie jednostki służby zdrowia i krwiodawstwa.
Raz wyrobiona karta ułatwia nam wiele procedur medycznych zaoszczędzając czas i pieniądze.
Wyprodukowana na wzór karty bankomatowej, czy innych plastikowych dokumentów, powinna być zawsze i wszędzie noszona przez każdego z nas na pierwszym miejscu w portfelu.