jpgZakończone zostały prace związane z modernizacją sanitariatów na Wieloprofilowym Oddziale Chorób Wewnętrznych i Oddziale Rehabilitacyjnym SPZOZ w Działdowie. Oddziały te posiadają teraz toalety w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Gabaryty sanitariatów umożliwiają swobodne przemieszczanie się osób na wózkach inwalidzkich.


jpgjpgDo nowych toalet starannie dobrane zostały wszystkie sanitaria. Umywalka ceramiczna wyprofilowana jest pod kątem użytkowania przez osoby niepełnosprawne,  ubikacja posiada funkcję bidetu, jest również natrysk z siedziskiem ze stali nierdzewnej wraz z brodzikiem najazdowym, umożliwiającym swobodny podjazd wózkiem inwalidzkim. W odpowiednich miejscach zamontowano też poręcze dla osób niepełnosprawnych w pionie i poziomie.


Modernizacja toalet została przeprowadzona dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy od Powiatu Działdowskiego  ze środków PFRON w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami". Projekt SPZOZ w Działdowie o nazwie "Pomieszczenia higieniczno-sanitarne - bez barier" otrzymał wsparcie w wysokości czterdziestu tysięcy złotych. Całkowity koszt realizacji projektu to ponad pięćdziesiąt dziewięć tysięcy złotych.